ubytování rajhrad, ubytování brno, ubytování v soukromí, pension garden rajhrad, ubytování jižní morava

 Rajhrad je malé městečko s 3500 obyvateli, jehož historie sahá až do 10. stol. n. l.. Leží v samém centru jižní Moravy, země známé všude dobrým vínem, krásným zpěvem a přírodou. Rajhrad je významné poutní místo, kde se nachází historická barokní katedrála spolu s benediktýnským klášterem, dílo J.B. Santiniho z roku 1722.

V okolí se nejblíže nachází veletržní město Brno (do středu 10 km), které je historickým, kulturním a obchodním centrem celé Moravy a se svými 400 tisíci obyvateli patří na 2. místo v České republice.

Rajhrad je díky své poloze místem, odkud se dají podnikat turistické výlety po celé jižní Moravě a do Rakouska. Nedaleko se nachází město Slavkov (20 km), známé místo bitvy tří císařů, Napoleonovo muzeum a velké množství památníků bitvy a okolí.

Výlety do oblasti Moravského krasu (35 km) s propastí Macocha (137 m) a s četnými krápníkovými jeskyněmi patří mezi nejnavštěvovanější. Velké množství hradů a zámků je pěkným tipem za poznáním historie, zejména Lednice, Mikulov, Pernštejn, Buchlov, Jaroměřice aj.

Vítaným zpestřením jsou výlety do vinohradnické oblasti Pálavských vrchů (30 km) s vinnými sklepy a Mušovskými jezery s možností koupání. Výlety do Rakouska (35 km) nebo až do Vídně (120 km) patří k velmi oblíbeným trasám.

V letní sezóně je v okolí možnost koupání. V pensionu možnost masáží, taxi, kola. Vlastní koupaliště a hudební klub v obci Vojkovice (3 km) od pensionu.

Více informací o okolí města Rajhrad naleznete na oficiálních stránkách Mikroregionu Rajhradsko.